Ветераните на “Етър” биха сборен тим на “Каменица”

Публикувано на пн, 31 авг. 2015
502 четения

Ветераните на “Етър” отново показаха класата си. сн. А. ПЕТРОВ

Ветераните на “Етър” напомниха отново за майсторството си, което демонстрираха в славните години на “виолетовите”. Днес те спечелиха в приятелски мач на стадион “Ивайло” срещу сборен тим на “Каменица”, съставен също от бивши футболисти.
Виолетовия екип облякоха имена като Николай Коцев – Мацата, Димитър Цеков, Бончо Генчев, Георги Георгиев, Николай Арнаудов, Димитър Гюджеменов, Петко Ганчев, Илиян Киряков, Христо Михайлов и Иво Балъков. Отново своята атрактивност показаха 66-годишният вратар Николай Коцев и вечният голмайстор на “Етър” Димитър Цеков.
Темпото, разбира се, държаха по-младите, част от които са от шампионския отбор на “болярите”. В средата на първата част Арнаудов намери Гошо Георгиев, който изведе Киряков и халфът бе безпощаден – 1:0. Киряков наистина бе неудържим и удиви всички с формата си. След негов удар топката срещна гредата, а малко по-късно греда удари и Христо Михайлов. Съперникът не се предаде и също веднъж нацели гредата, а после изравни за 1:1.
Много активно игра и Бончо Генчев, който нямаше обаче шанс пред вратата да се разпише. Това стори Иво Балъков, след като литна вратаря – 2:1, но в края сборният тим отново изравни. Киряков отново обра овациите с атрактивна ножица. Домакинът на събитието Трифон Иванов уж гледаше отстрани, но по едно време топката отскочи към него и от аутлинията той заби директен гол за “Етър” в мрежата, но съдийката не прояви разбиране и не го зачете.
Така след 2:2 се стигна до дузпи, като съдийките решиха да се бият по три наказателни удара. Илиян Киряков с мощен удар вкара за 1:0, а съперникът стреля в аут. Гошо Георгиев удвои, а ударът на бившия етърец Калоян Илиев бе спасен от вратаря Петко Ганчев. Така въобще не се наложи трето изпълнение, а “Етър” грабна победата с общото 4:2.