„Етър” завърши 2:2 в Перник

Публикувано на чт, 19 авг. 2021
197 четения

„Етър” взе ценно равенство 2:2 като гост на „Миньор” и записа трети пореден мач без загуба. Дани Младенов и Яни Пехливанов не започнаха заради контузии, като влязоха в хода на срещата, а в редиците на „Миньор” бяха четирима бивши етърци – Георги Купенов, Четин Садула, Иван Вълчанов и в края Ивайло Димитров. Мачът започна двуостро, но постепенно домакините наложиха превес и до почивката бяха по-активният отбор. В 10-ата минута след заучено положение Васев стреля в ръцете на Господинов. След центриране в 13-ата минута Васев вкара топката във вратата, но попадението бе отменено поради вдигнат флаг за засада.

За етърци Ради Апостолов в 26-ата минута стреля от дистанция, а вратарят Леонтиев, макар и трудно, успя за улови. „Болярите” поведоха в 35-ата минута, когато Ивей започна една атака, извеждайки Ловре Кнежевич, той центрира къв Кольо Станев, който пред вратата върна към Ромеш Ивей. Панамецът с хубав удар с десния крак през куп от играчи вкара за 0:1.

Домакините реагираха бързо и още в следващата минута Божидар Васев стреля до сглобката, а малко след това Чиликов с глава прати топката над вратата. В 44-ата минута обаче след центриране отдясно Павлин Чиликов с глава изравни – 1:1. В самия край на полувремето „Етър” можеше отново да поведе. Мартин Петков бе изведен от Ромеш Ивей сам срещу вратаря, но пропусна.
В началото на втората част Мартин Петков предприе рейд, завършил с удар до гредата. „Миньор” обаче натисна отново и в 67-ата минута стигна до обрат. Реферът отсъди дузпа за домакините за задържане от Мариян Иванов и Методи Костов стреля точно за 2:1. Нисък удар на Ивей мина до вратата, а в 74-ата минута се стигна до изравняване. Здравко Илиев центрира отдясно и заигралият като нападател бранител Николай Дичев с прецизен удар вкара за 2:2.

До края мачът отново стана двуостър и първо за домакините удар на Йосифов бе спасен от Господинов, а за етърци изстрели на Младенов и Фемиа минаха над вратата, а след удар на Апостолов в 82-ата минута последва рикошет и топката излезе в корнер. На „Етър” предстоят две поредни домакинства срещу „Марек” и „Созопол”, победи в които могат да го затвърдят в тройката.

„Етър”: Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Мариян Иванов, Николай Дичев, Атанас Кръстев, Радослав Апостолов (88 Яни Пехливанов), Кольо Станев (61 Даниел Младенов), Мартин Петков (61 Николас Фемиа), Николай Янков (61 Хосе Кордоба), Ромеш Ивей, Ловре Кнежевич (88 Христо Димитров).