“Етър” започва подготовка на 12 юни, насрочи 5 контроли

Публикувано на чт, 6 юни 2024
349 четения

На 12 юни (сряда) ще започне подготовка за новото първенство на Втора лига отборът на “Етър”, обявиха от клуба. Вече са уточнени съперниците за пет от контролните срещи, като началните часове на мачовете и домакинствата ще се уточняват допълнително.
Два отбора от елита – “Берое” (Стара Загора) и “Локомотив” (София), ще премерят сили с “виолетовите” в проверките. Втородивизионните “Янтра” (Габрово), “Лудогорец-2” (Разград) и “Спартак” (Плевен) също са ясни съперници към момента. На този етап са търси противник за 29 юни. Първият мач е с “Янтра” на 22 юни, четири дни по-късно е контролата с “Берое”. На 3 юли, ако “Локомотив” е на лагер в Трявна, ще се проведе двубоят с “железничарите”. На 6-и е този с “Лудогорец-2”, а на 11-и – със “Спартак” (Пл).
Третият отбор на “Етър” отстъпи с 2:0 като гост на “Недан” в среща от последния кръг в шампионата на Елитната областна група и не успя да опази бронзовите медали, въпреки че почти през целия сезон заемаше третото място.
“Виолетовите” останаха четвърти на точка след “Изгрев-93” (Царевец), който по същото време направи реми 1:1 при гостуването на “Левски” (Лясковец) и ги изпревари. При равен брой точки трети ставаха великотърновци, заради резултатите от преките двубои.
Мариян Стоянов пропусна да открие резултата преди почивката, като, излязъл сам срещу вратаря на гостите, би слабо. За етърци пък силен удар на Николай Стоев от дистанция принуди Владимир Владимиров да се намесва.
Петър Петров откри резултата за домакините в 58-та минута. Тогава след корнер топката бе отбита около границата на наказателното поле и той стреля за 1:0. Малко по-късно играч на “виолетовите” нацели напречната греда, но в 81-та минута Мирослав Конянски реши мача с второ попадение за неданчани.