“Етър” удари “Септември” с 2:1 в София, вече е първи в класирането

Публикувано на ср, 14 сеп. 2016
229 четения

“Етър” удари като гост с 2:1 досегашния лидер във Втора лига “Септември” и го свали от върха, като излезе първи в класирането. “Виолетовите” изиграха страхотно мача тактически и стигнаха до заслужена победа с попадения на Николай Цветков и Иван Петков.
Първото полувреме бе равностойно, с доста атаки и пред двете врати, но без чисти голови положения. В 7-ата минута Аджов стреля високо над вратата, а малко след това вратарят на домакините бе излязъл напред и Кямил го прехвърли от 30 метра, но топката падна над вратата.
Последва удар на Пепи Димитров в аут след пас отляво, а в 26-ата минута пак Димитров стреля силно, но топката срещна купа от играчи. В 35-ата минута перспективна атака на “Етър” бе спряна с несъществуваща засада, а до почивката повече опасности нямаше.
“Септември” натисна в първите минути след почивката и първи създаде чисто положение. В 47-ата минута след фаул Янко Ангелов стреля силно отдалеч, но вратарят Кирил Акалски чудесно изби. После пък Костадин Аджов от домакините стреля ефектно с обръщане и топката срещна гредата зад Акалски. За “Етър” пък Николай Цветков направи отличен пробив, но го завърши с удар над вратата.
Постепенно обаче “виолетовите” взеха инициативата и в 60-ата минута бяха близо до гол. Пепи Димитров от малък ъгъл стреля остро и вратарят извади в корнер, а след центрирането Цветомир Тодоров бе оставен сам, но стреля над гредата.
“Етър” поведе в 65-ата минута – Джихат Кямил чудесно проби отляво и върна към Николай Цветков – Демона, който хладнокръвно прати топката в мрежата – 0:1!
Играта отново стана двуостра и в 71-ата минута Наков се откъсна опасно срещу вратата, но в последния момент Мартин Николов с чудесен шпагат изчисти.
Петър Димитров пък в 72-ата минута се откъсна сам срещу вратата и бе съборен на линията на пеналта, но съдията вдигна само жълт картон на бранителя! От фаула Димитров стреля в стената.
“Болярите” тотално наложиха в следващите минути волята си и два опасни удара отправи Николай Цветков, а удар на Кямил също бе спасен. В края “Септември” натисна и в 89-ата минута успя да изравни с хубав удар в ъгъла на Даниел Пехливанов – 1:1.
Етърци обаче не бяха казали последната си дума. Малко преди това треньорът Георги Василев направи две смени, като вместо Кямил и Цветков пусна Плахов и Иван Петков. Тъкмо резервите решиха мача – в 90-ата минута Иван Петков получи чудесен пас отдясно от Митко Плахов и технично вкара за 1:2.
Това бе 22-ият пореден официален мач на “Етър” без загуба, който заслужено го узакони на първото място във Втора професионална лига.
“Етър”: Акалски, Николов, Минков, С. Иванов, Кямил (84 Петков), Ст. Генчев, Скерлев, Неделчев (46 Тодоров), Ивайлов, Цветков (88 Плахов), П. Димитров.