“Етър” U17 бе на крачка от реми с “Левски”

Публикувано на пн, 1 апр. 2024
58 четения

Юношите на “Етър” бяха само на крачка от равенство срещу един от лидерите в елитната U17 група “Левски”, но в самия край отстъпиха с 1:3 в двуостър мач.
“Виолетовите” дори поведоха в резултата срещу столичани, които са отборът с най-малко загуби в първенството – само 1 от общо 20 мача. В 36-ата минута след добро подаване Лъчезар Игнатов засече топката в мрежата на гостите – 1:0. Няколко минути след това “сините” изравниха, след като Тарек Жензарли след хубав пробив стреля покрай вратаря за 1:1. До почивката “Етър” можеше да вкара и втори гол – Радослав Найденов се пребори за топката, но би до гредата.
“Левски” атакуваше непрекъснато през втората част, докато етърци залагаха на опасни контри. В 64-та мин. Денис Гиведжов бе изведен сам и вкара за 1:2. Малко след това вратарят на домакините Любомир Лазаров спаси срещу излезлия сам срещу него Стивън Стоянчов. Последните 10 минути станаха много динамични и драматични. Младите “боляри” се втурнаха напред да търсят изравнителен гол и пред двете врати закипя. В 80-ата Даниел Генков от “Етър” с далечен удар нацели гредата. За гостите Денис Гиведжов стреля опасно от фаул, но стражът Любомир Лазаров с блестяща намеса отклони топката, която срещна също гредата.
Радослав Найденов имаше две чисти възможности да донесе равенството. Първо в 84-та минута след центриране отляво се размина с топката пред самата голлиния, а малко след това бе оставен непокрит и от добра позиция стреля силно, но над гредата. Вместо това в самия край “Левски” издебна своя миг да реши мача с трети гол. Стивън Стоянчов бе съборен в пеналта и последва дузпа. Лазаров спаси удара на Хр. Аргиров, но с добавка Стоянчов оформи крайното 1:3.
“Етър”: Любомир Лазаров, Преслав Петров, Антони Ангелов, Даниел Генков, Лъчезар Игнатов, Мартин Тотев, Кристиан Боянов, Радослав Найденов, Петър Петров, Никифор Гълъбов, Тонислав Донков (Цветомир Траянов, Борислав Обретенов, Ерик Караджов, Димитър Косев).