“Етър” U15 с реми срещу “Ботев” (Пд)

Публикувано на ср, 5 апр. 2023
129 четения

Без голове 0:0 завърши мачът от поредния кръг в елитната U15 група между отборите на “Етър” и “Ботев” (Пловдив). Това бе рекордно шесто равенство на “виолетовите” надежди в последните им 8 мача, като освен това имат по една победа и загуба.
Мачът не предложи много положения, като играта бе предимно в централната част. Чак в 32-та минута Костадин Павлов от гостите нанесе опасен удар, но вратарят Вилислав Михайлов извади топката в корнер. Втората част започна с възможност за етърци, но ударът на Цветомир Траянов не бе силен и стражът улови.
Пловдивчани имаха още няколко ситуации – в 46-ата минута Димитър Урумов получи отляво топката, но стреля до гредата, а после пък Костадин Павлов отправи слаб удар, уловен от вратаря. Най-сериозната възможност пред етърци бе в 50-ата минута, когато претендираха за дузпа заради нарушение срещу Цветомир Траянов, но реферът бе с друга преценка. До края “Ботев” натисна здраво, но защитата на “виолетовите” удържа. В добавеното време червен картон получи Петър Байраков от гостите.
“Етър” заема предпоследното 15-о място с 14 точки. В следващия кръг гостува на “Черно море” на 8 април от 13:00 ч.
“Етър” U17: Вилислав Михайлов, Даниел Генков, Димитър Косев, Иво Бижев, Невзат Помаков, Нехат Курдов, Петър Петров, Рафаел Чолаков, Симеон Иванов, Слави Иванов, Цветомир Траянов.