“Етър” спечели с 3:1 в Павликени, остава само крачка до “Б” група

Публикувано на ср, 25 май 2016
259 четения

“Етър” спечели с 3:1 гостуването си в Павликени и вече е само на крачка от “Б” група. Тя трябва да стане факт на 29 май, когато “виолетовите” приемат “Ботев” (Луковит).
Етърци имаха териториален превес и водеха играта, като често центрираха пред вратата на Генчо Стефанов. При едно от центриранията на Петър Димитров Трифонов се размина с топката, а при друго – защитник едва не си вкара автогол. В 17-ата минута пък след центриране на Байчев от корнер Стефан Христов с глава стреля опасно на сантиметри над гредата.
Неприятна бе 26-ата минута, в която Сашо Кирилов получи контузия в главата и бе закаран в болница, а на негово място влезе Бенков. В 30-ата минута след грешка в защитата на “Етър” Кушев открадна топката и стреля без забавяне, но вратарят Михайлов с последни сили извади в корнер.
Петър Димитров от фаул принуди и вратаря Стефанов да вади в корнер, а в 35-ата минута падна и първият гол. Стефан Христов овладя топката и технично я прати в ъгъла – 0:1. В самото начало на втората част Явор Генчев от метър с глава нацели напречната греда. Влизането на брат му Любо Генчев след отсъствие поради контузия раздвижи още играта. Удари на Христов и Димитров минаха до гредите, а в 65-ата минута Мартин Николов излезе сам срещу вратаря, но пропусна да удвои.
Бърза контра по левия фланг на домакините в 71-ата минута завърши с гол на Димитър Цонев – 1:1. Още в ответната атака обаче след центриране отдясно резервата Иван Петков с глава вкара за 1:2. Третият гол за етърци падна в 84-ата минута след хубав пробив отляво и точен диагонален удар на Любомир Генчев.
“Павликени”: Стефанов, Додуров, Свилен Василев, Шипкалиев, Илиев, Цонев, Йорданов (75 Киров), Чешмеджиев (70 Евг. Иванов), Кушев, Чирпанов, Бор. Иванов.
“Етър”: Михайлов, Минков, Скерлев, Кирилов (28 Бенков), Анев, Трифонов, Яв. Генчев (64 Петков), Николов, Байчев (46 Л. Генчев), Христов, Димитров.