“Етър” с убедително 4:1 в Н. Загора, Тодор Колев и Макенджиев – в игра

Публикувано на чт, 26 февр. 2015
273 четения

Джихат Кямил вкара първи гол за “Етър” след завръщането си.

“Етър” спечели убедителна победа в шестата си контрола от предсезонната подготовка. “Виолетовите” гостуваха в Нова Загора на местния “Загорец” и се наложиха с 4:1, като всички попадения паднаха още преди почивката. Проливният дъжд през втората част не позволи двата тима да покажат възможностите си.
Великотърновци решиха мача рано, като поведоха с 3:0 още до 8-ата минута с два гола на Тихомир Кънев и един на Джихат Кямил. В игра като титуляри се завърнаха възстановените Тодор Колев и Милчо Макенджиев.
“Виолетовите” откриха още във 2-ата минута, когато бе отсъден фаул пред вратата на домакините. Тихомир Кънев стреля, топката се отклони от стената и излъга вратаря на “Загорец”, като влетя в мрежата му – 0:1.
Красив гол вкара халфът Джихат Кямил две минути по-късно. Той получи топката на дъгата пред наказателното поле и с удар от въздуха параболично я прати под напречната греда за 0:2.
В 7-ата минута етърци направиха преднината си класическа срещу стъписаните домакини. Тодор Колев и Кънев направиха двойно подаване, при което Кънев излезе срещу вратаря на домакините и бе съборен от него. Последва дузпа, която лично Тихомир Кънев превърна в трети гол.
В 20-ата минута местният рефер реши да посъживи домакините и свири дузпа и за “Загорец” при едно центриране, като никой не разбра причините за нея. От бялата точка новозагорци намалиха на 1:3.
Новото попълнение Искрен Писаров вкара първия си гол с виолетовия екип. В 32-ата минута той бе намерен след пробив отляво и центриране на Николаев и засече топката – 1:4. Над стадиона започна да вали проливен, изключително силен дъжд. До почивката етърци имаха още две-три положения пред Николаев и Кънев, а домакините в 44-ата минута имаха също една възможност от 3-4 метра.
След почивката на мястото на Николаев и Кънев в атака влязоха Димитър Байдаков и Иван Петков, а на мястото на Цветан Петров се появи Димитър Цонев.
През втората част продължи да вали силен дъжд, който затрудняваше играта. И двата отбора имаха още възможности, но нови голове не паднаха. Ивайло Петков влезе на мястото на Венци Димитров, Симеон Иванов – на Копаранов, Боян Хаджииванов – на Попов и Александър Узунов – на М. Николов. Така и завърши проверката – победа с 4:1 за “виолетовите”.
Това е петата им победа (плюс едно реми) от 6 мача под ръководството на Георги Василев. В събота от 13:30 ч. “виолетовите” приемат в Самоводене “Павликени”, а на 6 март (петък) в последната си проверка гостуват на “Несебър”.
“Етър”: Венци Димитров, Васил Попов, Цветан Петров, Милчо Макенджиев, Мартин Николов, Емил Копаранов, Джихат Кямил, Искрен Писаров, Николай Николаев, Тихомир Кънев, Тодор Колев (Ивайло Петков, Димитър Байдаков, Иван Петков, Димитър Цонев, Симеон Иванов, Боян Хаджииванов, Александър Узунов).