„Етър“ най-после с победа, и то със силна игра!

Публикувано на вт, 2 апр. 2024
262 четения

„Етър“ се върна към победите, като би с 2:1 „Арда“ след мъжка битка и силна игра. Успехът дойде драматично в последните секунди, но бе напълно заслужен с оглед на многобройните положения за „болярите“, особено през второто полувреме. Страхотно включване направи юношата Атанас Атанасов, който бе с основна заслуга за победния гол, паднал в 94-ата минута. Силен мач изигра при дебюта си централният бранител Принс, като този път „виолетовата“ отбрана бе на висота през 90-те минути.

Светослав Петров бе направил куп промени, някои от които принудителни, като „Етър“ започна без Крум Стоянов, Николай Янков, Моузес Кандидус, Кольо Станев, Георги Ангелов и Александър Мишов, а в центъра на отбраната действаха Принс и новият капитан Георги Александров.

Началото бе за гостите, които отправиха два удара чрез Борислав Цонев, спасени с вещина от Мартин Величков. Първия си удар етърци нанесоха чрез Мартин Моран в 19-ата минута, но топката мина над гредата. В 30-ата Йоаким Карсела отляво от фаул насочи топката директно във вратата, но защитник успя да извади в корнер. Същото се повтори и в 41-ата минута, когато пак след удар на Карсела топката от крака на бранител излезе в корнер.

„Етър“ поведе в 45-ата минута. “Виолетовите” организираха отлична атака, при която Йоаким Карсела се справи с двама защитници пред наказателното поле и подаде към Жан-Марк Тибуе. Фланговият нападател центрира към оставения непокрит Иван Василев, а нападателят засече във вратата за 1:0.

През втората част „болярите“ заиграха още по-вдъхновено и създадоха куп положения, които можеха да решат мача с втори гол. Още в началото Мартин Николов намери Дидис Пита, чийто удар бе избит от Хюсеинов пред голлинията. Само след 4 минути етърци претендираха и за дузпа, след като Христо Митев отклони топката с ръка, но реферът и ВАР прецениха, че няма основание за такава.

В 67-ата минута Хосекарлос ван Ранкин финтира противник и стреля в долния десен ъгъл, но Господинов изби в корнер. Веднага след топа пък Карсела от дистанция с мощен шут  прати топката до гредата. Крум Стоянов в 73-ата минута изведе Дидис Пита, който стреля в левия стълб.

„Арда“ изравни при първата си по-сериозна опасност след почивката. В 75-ата минута получи пряк свободен удар, от който Тонислав Йорданов прати топката в ъгъла за 1:1.

Влизането на младия Атанас Атанасов донесе нова мощ в играта на домакините. В 89-ата минута той отправи страхотен удар под гредата, но Анатолий Господинов с последни сили изби в корнер. Така се стигна до 3-ата минута на добавеното време, когато пак Атанасов напредна мощно отляво, справи се с противников защитник и стреля. Господинов изби, но Дидис Пита с добавка донесе „виолетовата“ победа.

„Етър“: Мартин Величков, Георги Александров, Принс, Горка Ларучеа, Мартин Моран (80 Ловре Кнежевич), Йоаким Карсела (80 Шано Буколда), Мартин Николов, Хосекарлос ван Ранкин, Жан-Марк Тибуе (74 Крум Стоянов), Дидис Пита, Иван Василев (87 Атанас Атанасов).