“Етър” направи 1:1 в Казанлък

Публикувано на пн, 16 февр. 2015
329 четения

“Етър” гостува на “Розова долина” в Казанлък в третата си контрола от предсезонната подготовка и завърши наравно 1:1.
Домакините поведоха в резултата в 7-ата минута, когато Тодор Динчев отправи удар от 30 метра, който прехвърли вратаря Венци Димитров за 1:0. Етърци имаха две добри възможности до средата на първото полувреме. Защитникът Тодор Стоев с глава отблизо стреля над гредата, а по-късно от 5-6 метра Тихомир Кънев шутира с левия крак, но топката излезе в аут.
“Етър” започна в състав: Венци Димитров на вратата, в центъра на защитата Тодор Стоев и Милчо Макенджиев, бекове Ивелин Аладжов и Мартин Николов, халфове Емил Копаранов, Джихат Кямил, Николай Николаев и Емил Николов, а в центъра на атаката Тихомир Кънев и Иван Колев.
В групата за мача не бяха Тодор Колев и Радослав Анев, които получиха почивка от старши треньора Георги Василев.
“Виолетовите” трайно пренесоха играта напред и в 20-ата минута удариха напречната греда. Мартин Николов проби на скорост отляво, излъга трима противникови играчи и намери Емил Копаранов, който от дъгата пред наказателното поле отправи хубав удар, но топката срещна напречната греда.
Етърци вкараха гол в 35-ата минута, но той бе отменен поради засада. Вратарят на “Розова долина” се сблъска със свой съиграч и топката отиде у Тихомир Кънев, който намери Иван Колев. Той можеше да вкара, но намери Николаев, който прати кълбото в мрежата, но реферът отмени попадението, тъй като Николаев е бил в засада.
Тихомир Кънев донесе изравнителния гол за “болярите” в 38-ата минута. След центриране отдясно таранът на етърци бе намерен непокрит в пеналта и от десетина метра с чудесен плътен удар се разписа за 1:1. “Виолетовите” имаха превес, но домакините създадоха още едно положение – бърза контра отдясно завърши с удар, спасен от Венци Димитров.
След почивката играта стана още по-динамична, а мачът – двуостър и с интересни положения. Домакините имаха още две възможности за гол, като при едната Венци Димитров спаси, а при втората Васил Попов изби от голлинията. “Етър” също атакуваше, предимно по фланговете и с центрирания пред вратата.
Два чисти гола пропусна Димитър Байдаков. Нападателят първо излезе сам срещу вратаря на домакините, но прехвърли заедно с него и вратата, а после получи хубав пас от Тихомир Кънев пред опразнената врата, но малко не му достигна да засече топката.
В 88-ата минута реферите отмениха втори гол на “Етър”. Байдаков вкара топката в мрежата, но съдията отсъди игра с ръка преди това на Илко Трифонов. Така контролата завърши наравно 1:1.
“Етър”: Димитров, Стоев, Макенджиев, Аладжов, М. Николов, Копаранов, Кямил, Николаев, Ем. Николов, Кънев, Ив. Колев (Ив. Петков, Байдаков, Петров, Трифонов, Попов, Додуров, Хаджииванов).