„Етър” и „Черно море” 1:1 в здрав и мъжки мач

Публикувано на сб, 3 мар. 2018
346 четения

В равностоен и мъжки мач „Етър” и „Черно море” завършиха наравно 1:1. Още в 41-ата секунда Димо Атанасов проби отляво и центрира към Алиуне Бадара, който засече топката в мрежата за 1:0. В 70-ата минута обаче отново сенегалецът спря топката с ръка на голлинията и реферът отсъди червен картон и дузпа, от която Мариян Огнянов изравни.

Мачът бе истински празник, като започна с националния химн. Агитката на етърци издигна огромен трикольор, а заедно с феновете на гостите дружно скандираха „Българи, юнаци!”.

След успешното начало на „Етър” варненци пренесоха играта напред и в 23-ата минута Огнянов бе изведен срещу вратаря, но Христо Иванов спаси удара му. За домакините пък в 40-ата минута след центриране от корнер на Батрович защитникът Венци Василев с глава стреля опасно до гредата.

„Черно море” бе близо до изравняване в 54-ата минута, когато се наложи Иванов да отразява отблизо удари на Огнянов и Кузма. Последваха добри атаки и на „Етър”. В 54-ата минута Аласана Мане стреля остро, но Макенджиев успя да спаси, а малко по-късно след центриране на Георги Пашов отдясно Бадара с глава принуди вратаря да лови.

В 70-ата минута сенегалският таран от самата голлиния изби топката с дясната си ръка и логичната дузпа доведе до 1:1.

За чест на „болярите”, макар и останали в намален състав, те потърсиха победата. В 72-ата минута Мане отново перфектно изведе Батрович сам срещу вратаря, но той прибърза с удара си, вместо да вкара решаващ втори гол. До края след центриране на Пашов защитник на гостите изби пред вратата, а удар ва Дани Младенов с глава бе уловен от Макенджиев и мачът завърщи със справедливо реми. За разлика от предишното домакинство със Септември, сега след последния сигнал публиката на Етър изпрати „виолетовите” с аплодисменти, а същото стори и агитката на варненци към своите играчи.

„Етър”: Иванов, Пашов, Василев, Гълъбов, Атанасов, Сърмов, Руменов, Мане (80 Ивайлов), Батрович (84 Петков), Бадара, Стоянов (46 Младенов).