“Етър” елиминира “Балкан” след дузпи

Публикувано на пт, 10 сеп. 2021
152 четения

“Етър” продължава напред в турнира за Купата на България, като елиминира “Балкан” (Ботевград) като гост с 5:4 след дузпи. При тях вратарят Христо Иванов спаси два удара на домакините и сам отбеляза петата. Изцяло се повтори ситуацията от мача за купата в Созопол преди година, когато отново след 0:0 се стигна до дузпи и там Христо Иванов също спаси две и реализира петата.
“Етър” игра в Ботевград без шестима основни играчи и 62 минути с човек по-малко след червен картон на Юлиян Райков, но показа характер и надделя над домакините. “Виолетовите” имаха превес почти през целия мач и атакуваха непрекъснато, но допускаха положения и пред своята врата. В 15-ата минута Мартин Петков вкара топката във вратата, но бе маркирана засада.
Домакините до почивката отправиха два далечни удара, като първо Здравко Атанасов шутира до гредата, а в 30-ата минута силед удар на Николай Цветков бе уловен от Христо Иванов. За етърци Фемиа, който бе намерен от Кнежевич, стреля опасно до гредата, а самият Ловре Кнежевич стреля в аут. Най-чистата ситуация бе в 43-та минута, когато опасен удар на Христо Марков бе избит от вратаря. Малко след това пък удар на Мартин Петков с глава мина до гредата.
В 51-та минута Ловре Кнежевич бе изведен сам пред вратата, но се забави и спечели само корнер. “Болярите” останаха с човек по-малко в 58-та минута, когато Юлиян Райков спря атака с цената на втори жълт и червен картон. Въпреки това етърци продължиха да атакуват, но направиха куп пропуски. Опасен удар на Христо Марков в 63-та минута бе спасен от вратаря Слави Матин. После Николай Дичев с глава отблизо след центриране от корнер стреля край вратата.
Христо Иванов се отличи с отлично спасяване на удар от упор на Калоян Бонев. Последваха два чисти пропуска на Христо Марков и Христо Димитров, които бяха извеждани съвсем сами срещу вратаря. “Балкан” пропусна своя миг в 88-та минута – Христо Иванов направи невероятно спасяване на излезлия срещу него Кристиян Ковачев.
Така се стигна до продължения, в които единствено в 94-та минута Кнежевич стреля параболично над гредата, а в ответната атака Христо Иванов спаси удар на Атанасов. До края домакините чакаха дузпите, като в 116-ата минута пуснаха втория си вратар Костадин Котев.
При наказателните удари Кнежевич, Здравко Илиев и Ради Апостолов бяха точни, докато Христо Иванов спаси удара на Емил Колев и резултатът стана 2:3. Фемиа обаче също пропусна и Калоян Бонев изравни за 3:3. Николай Дичев и Дейвид Йорданов бяха точни за 4:4. При шестите изпълнения Христо Иванов обаче със силен удар вкара за 4:5, а после спаси удара на Кристиян Ковачев.
“Етър” продължава на 1/16 финалите, където на 21 септември посреща елитния “Ботев” (Пловдив).
“Етър”: Христо Иванов, Здравко Илиев, Юлиян Райков, Николай Дичев, Атанас Кръстев, Радослав Апостолов, Мартин Петков, Николас Фемиа, Христо Димитров (91 Калоян Митев), Ловре Кнежевич, Христо Марков (118 Кристиян Кънчев).