„Етър” би с 2:1 „Литекс” в официалното представяне на отбора

Публикувано на сб, 10 февр. 2018
253 четения

Победа с 2:1 взе „Етър” в последната си шеста контрола от подготовката. Преди срещата бе и официалното представяне на отбора, като на терена един по един излязоха всички 26 футболисти, от които шест нови попълнения, а след тях и треньорският щаб начело с Красимир Балъков. „Бъдете нашият 12-и играч, ще разчитаме много на вашата помощ, за да постигнем заедно общата ни цел!”, обърна се към публиката Балъков.

В 52-ата минута Георги Сърмов изведе Иван Петков и таранът се разписа за 1:0. Малко след това Велко Батрович отправи мощен удар от дистанция, но вратарят на „Литекс” успя да избие. Гостите изравниха в 79-ата минута чрез Кристиян Тафраджийски – 1:1. Натискът на „виолетовите” даде резултат в последната 90-а минута, когато Ерик Почански отне топката отляво и изведе пред вратата Иван Петков, който с втори гол донесе победата.

„Етър”: Григич, Младенович, Василев, Гълъбов, Пашов, Сърмов, Руменов, Мане, Младенов, Батрович, Стоянов (Хр. Иванов, Скерлев, С. Иванов, Станев, Пехливанов, Атанасов, Почански, Ивайлов, Вълчанов, Неделчев, Петков)