“Етър-64” загуби с 36:38 от “Сливница” в мач без значение

Публикувано на вт, 23 апр. 2024
72 четения

Хандбалистките на “Етър-64” допуснаха изненадваща загуба у дома от “Сливница” с 36:28 (17:17) в последния си мач от втората фаза на първенството. Резултатът от мача обаче беше без значение за крайното класиране. “Виолетовите” вече се класираха за Суперфинала за титлата срещу настоящия шампион “Бяла”.
“Бяла” разгроми “Свиленград” с 37:24 (20:6) и завършва с 15 точки, следван от “Етър-64” със 7, “Свиленград” с 5 и “Сливница” с 3 т. Първите два тима отиват на финал.
Етърки поддържаха минимална преднина преди почивката, но тя дойде при равенство 17:17. През втората част гостенките от Сливница дори поведоха с 6 гола аванс, а в последните минути “болярките”, сред които бе даден шанс за игра и на по-младите състезателки, само стопиха пасива до 36:38.
Най-резултатни бяха Данислава Петрова с 12 гола, Миглена Христова с 9 и Стефани Петрова с 8 гола, а за гостенките – Ивет Костадинова с 10 попадения.
Първият финален мач за златните медали е на 12 май в Бяла, а “Етър-64” е домакин във втория на 19 май. Все още не е ясно обаче дали тази среща ще се играе в ДКС “Васил Левски”, в спортната зала на ВТУ или в зала “Орловец” в Габрово. Ако се стигне до разменени победи, третият решаващ мач ще е отново в Бяла.