“Етър-64” стартира с 28:20 в Сливница

Публикувано на ср, 10 окт. 2018
93 четения

С категорична победа в гостуването си в Сливница на местния “Ники спорт” стартираха първенството на “А” група при жените хандбалистките на “Етър-64”. Великотърновки се наложиха с 28:20 (15:9), като повторен дебют след дългогодишно отсъствие направиха Маги Христова и Деница Асенова, и още след първия кръг оглавиха класирането.
Мачът бе равностоен само в първия четвърт час. Етърки поведоха, но в 7-ата минута домакините обърнаха до 4:3, но това се оказа единственото им повеждане в мача. Постепенно обновеният състав на треньорката Йонка Генчева напасна играта си и поведе, а след 20-ата минута започна да прави разлика в резултата. Така почивката дойде при сериозния аванс от 15:9.
В 41-ата минута преднината стана вече десет гола – 22:12, и Йонка Генчева започна да прави смените, като пусна в игра всички 14 хандбалистки от групата. Малко преди края резултатът бе 28:18 за етърки, а финалната сирена прозвуча при 28:20. Наред със силно игралите основни състезателки от миналия сезон Деси Николова, Соня Богданова, Мария Йорданова, Данислава Петрова, Петя Кръстева отлично включване направиха Маги Христова и Деница Асенова, които завършиха с по 4 гола. Най-резултатна бе Соня Богданова с 5 попадения.
В следващия кръг в неделя на етърки предстои първо домакинство за сезона. От 17:00 ч. в ДКС “Васил Левски” те приемат обновения със силни попълнения отбор на “Шумен-98” и приканват своите привърженици да дойдат и окажат необходимата подкрепа!
“Етър-64”: Д. Николова, М. Йорданова 4, П. Кръстева 1, М. Христова 4, С. Богданова 5, Кр. Караманлиева 3, Д. Петрова 4 (Р. Димова, Д. Асенова 4, В. Маринова 2, В. Иванова, Зл. Коева 1, А. Симеонова, Н. Димитрова).
В друга среща от първия кръг “Свиленград” победи шуменки с 27:19 (13:11), а мачът между “Бъки” (Габрово) и “Поморие” е в събота.