“Етър-64” разби “Поморие” с 39:20

Публикувано на пн, 16 мар. 2015
114 четения

“Етър-64” разгроми с 39:20 “Поморие” в мач от редовния сезон на първенството. Великотърновки се справиха с лекота със съперничките си от крайморския град, като поведоха още от началните минути и през цялото време не оставиха съмнение в превъзходството си.
В 10-ата минута “виолетовите” дръпнаха със 7:4, в 20-ата вече водеха с 13:5, а паузата между полувремената дойде при 21:9. През втората част разликата продължи да набъбва, независимо че Йонка Генчева даде възможност за изява на всички свои състезателки. В 50-ата минута етърки водеха с 33:17, а финалната сирена прозвуча при 39:20.
Най-резултатна бе Соня Богданова – 13 гола, девет добави Деси Кръстева. “Добър мач на отбора, който премина под знака на предстоящите финали за купата. Независимо от подмладяването на състава нашите цели си остават високи и ще направим всичко възможно да спечелим трофея”, коментира Йонка Генчева.
“Етър 64”: Д. Николова, Коцева 4, Павлова 1, Дончева 3, Богданова 13, П. Кръстева 5, Д. Кръстева 9 (Иванова, Гавраилова 2, Генчева 1, Динева, Маркова, Г. Николова).