“Етър-64” падна в Свиленград, трети мач на 28 май решава титлата

Публикувано на ср, 25 май 2016
237 четения

Хандбалистките на “Етър-64” отстъпиха с 30:28 (13:10) втория си мач от финалния плейоф за шампионската титла като гости на “Свиленград-ПУ”. Така след успеха им във Велико Търново победите се изравниха и ще се играе трети решаващ мач на 28 май от 15:00 ч. в ДКС “Васил Левски”.
Етърки срещнаха сериозен отпор от домакините. Великотърновки поведоха с 0:1, но това си остана единственото им повеждане в мача. “Амазонките” обърнаха до 3:1, а в 10-ата минута се стигна до равенство 3:3. После обаче домакините дръпнаха сериозно в резултата до 10:4, а до почивката “Етър-64” намали до 13:10.
Втората част отново започна с гол на етърки за 13:11, след което на два пъти пропуснаха да върнат интригата. Другият решаващ момент бе в 52-ата минута отново при два гола аванс за “Свиленград”, когато “виолетовите” бяха с човек повече, но не успяха. Краят дойде при 30:28 за домакините, сериозен принос за което имаше силната игра на вратарката им Гери Александрова.
“Етър-64”: Николова, Павлова, Богданова 6, Коцева 6, Д. Кръстева 8, Д. Иванова 3, А. Игнатова 5 (М. Йорданова).