“Етър-64” отстъпи с 32:30 в Бяла

Публикувано на вт, 4 апр. 2023
83 четения

Защитаващият титлата си ХК “Бяла” победи гостуващия “Етър-64” с 32:30 (16:13) в среща от третия кръг на основната фаза на женското хандбално първенство.
С успеха шампионките се утвърдиха на върха на класирането с 9 точки, с 3 повече от великотърновки, които заемат втората позиция.
“Етър-64”, който неотдавна спечели рекордна 15-а национална купа, като би именно “Бяла”, започна по-добре в “Арена Бяла” и водеше с 8:5 в 11-ата минута. След серия от 6:1 в следващите десетина минути домакините обърнаха до 11:9, като запазиха предимството си до почивката.
Великотърновки стартираха добре през втората част и успяха да изравнят при 20:20 в 42-та минута, но със серия от пет поредни гола за 25:20 в средата на втората част отборът на “Бяла” отново пое контрола върху срещата и до края не допусна да бъде застигнат.
Христина Бабий се отличи с гола за победителките, а Соня Богданова и Юлиана Таке добавиха по 7. За етърки с 10 попадения изпъкна Александра Замишляк, а Мария Спирдонова завърши с 6.
“Етър-64”: Десислава Николова, Мария Цветкова, Александра Замишляк 10, Траяна Соколова, Миглена Христова 8, Мария Спирдонова 6, Веселина Иванова 2, Данислава Петрова 5, Гергана Ефтимова 4, Виктория Георгиева, Полина Стоянова, Анета Мучинова, Карина Христова.