“Етър-64” обърна шуменки чак след 56-ата минута за 24:23

Публикувано на вт, 16 окт. 2018
73 четения

Хандбалистките на “Етър-64” взеха втора поредна победа в първенството на “А” група, но тя никак не дойде лесно. “Виолетовите” обърнаха силно игралия “Шумен-98” чак в 56-ата минута и спечелиха с минималното 24:23, като гостенките водеха буквално през целия мач, а на моменти преднината им достигаше до 5 гола. Отдавна не беше се случвало съперник на етърки да води в ДКС “В. Левски” през цялото време от 2-ата до 56-ата минута, но накрая опитът и волята за победа на “болярките” се оказаха решаващи.
Двубоят трябваше да се играе в Шумен, но двата клуба размениха домакинствата си заради заетост на местната зала. Всъщност етърки поведоха с 2:0 в началото с попадения на Данислава Петрова и Соня Богданова, но това се оказа единствената им преднина до края. Обновеният състав на гостенките, чийто президент е Марияна Семерджиева, вкара 4 поредни попадения и обърна до 2:4. Оттук нататък гостенките поддържаха аванс, който в 17-ата минута стигна до пет гола – 6:11. Импулсът в играта на “виолетовите” дойде към края на полувремето от 9:13, когато на свой ред нанизаха 4 поредни гола (три на Данислава Петрова и един на Петя Кръстева) за 13:13. Шуменки отново излязоха напред, но секунди преди почивката Петя Кръстева доведе нещата до 14:14.
Очакванията през втората част домакините бързо да обърнат мача не станаха. Отново последва серия от 4 гола за шуменки и в 37-ата минута те поведоха с 15:19. Пак Данислава Петрова (2) и Соня Богданова върнаха интригата до 18:19. Последваха дълги минути без гол за двата тима, като отлично пазиха вратарките Деси Николова и Станислава Стоянова. Десетина минути преди края “Шумен-98” водеше с 19:22. Точно тогава дойдоха и минутите, в които възпитаничките на Йонка Генчева наложиха волята си. Ангелина Симеонова и Данислава Петрова (2) доведоха до изравняване 22:22 в 52-ата минута.
Последваха нови пропуски и към двете врати и чак в 56-ата минута чрез отлично игралата Данислава Петрова “Етър-64” поведе, а завърналата се в отбора Маги Христова вкара за 24:22. Секундите до края бяха драматични – съперникът намали на 24:23, а след края на редовното време получи възможност да изпълни и удар към вратата, който обаче мина покрай гредата и “виолетовите” ликуваха с победата.
Страхотен мач изигра Данислава Петрова, завършила с 12 попадения, а за гостенките с 8 е Маринела Панайотова.
“Етър-64”: Деси Николова, Маги Христова 4, Соня Богданова 4, Деница Асенова, Мария Йорданова, Кристияна Караманлиева, Данислава Петрова 12 (Петя Кръстева 3, Ангелина Симеонова 1).