“Етър-64” мина през Панагюрище и е във финалната четворка за купата

Публикувано на пн, 22 февр. 2016
190 четения

Хандбалистките на “Етър-64” не срещнаха никакви проблеми в четвъртфинала за Купата на България като гости на “Панагюрище”. Възпитаничките на треньорката Йонка Генчева спечелиха гостуването си днес с 34:20 (17:8) и се класираха за финалната четворка.
“Използвахме мача за отработване на различни тактически варианти и включване в игра на девойките отрано”, коментира президентът на клуба Атанас Атанасов. След равностойното начало, в което единственото повеждане на домакините бе за 1:0, до 10-ата минута вече бе 5:7, а преднината продължи да расте.
Мача започнаха Д. Николова, Симеонова, П. Кръстева, Богданова, Д. Иванова, Коцева и Д. Кръстева. Към 20-ата минута Мария Йорданова влезе като пивот, а Коцева заигра като гард. Пет минути по-късно като дясно крило влезе Данислава Петрова. Почивката дойде при 17:8 за етърки.
През втората част влязоха вратарката М. Хараламбиева и М. Павлова заедно с Коцева, Симеонова, Д. Иванова и П. Кръстева, а след 40-ата минута основният състав излезе изцяло, появиха се и В. Маринова и Ст. Динева. Всички от “Етър-64” играха в добро темпо и имаха силни прояви. Финалната сирена прозвуча при 34:20. Най-резултатна бе Соня Богданова с 8 гола, въпреки че игра само през първата част.
На полуфинала етърки ще срещнат “Свиленград-ПУ”, който спечели мача си в Поморие.
“Етър-64”: Д. Николова, Симеонова 6, П. Кръстева 3, Богданова 8, Д. Иванова 3, Коцева 4, Д. Кръстева 2 (Хараламбиева, Йорданова, Д. Петрова 6, Павлова, Маринова, Динева 2).