„Етър-64“ грабна поредна Купа на България!

Публикувано на нд, 24 мар. 2024
704 четения

Поредната си Купа на България грабнаха хандбалистките на „Етър-64“! На финала в Свиленград те разбиха едноименния тим на домакините в пълната му зала с 27:20 (14:8) и защитиха отличието си от миналата година. Това е 16-а купа на страната в „болярската“ витрина, което е абсолютен рекорд в женския хандбал.

След като надвиха с 40:39 в полуфинала „Сливница“, етърки във финала не дадоха на домакините и да си помислят, че могат да спечелят. Възпитаничките на Атанас Атанасов водеха в резултата през целия мач и демонстрираха явно превъзходство.

След 4:1 в началото съперникът намали до 4:3, но после преднината започна да се увеличава и стигна до внушителните шест гола до почивката – 14:8. В началото на втората част „Етър-64“ вече водеше със 17:10. В средата на полувремето „Свиленград“ намали пасива до 3 гола, но това бе всичко, което успя. С пет гола срещу само 1 на домакините „болярките“ демонстрираха доминацията си, а две минути преди края вкараха дори гол, когато бяха с двама души по-малко на терена! Така затвориха мача при 27:20 и ликуваха с отличието.

Най-резултатна с 12 гола бе Данислава Петрова, със 7 е Стефани Петрова, Мария Спирдонова – 4, Маги Христова – 3 и Мартина Тодорова – 1.

Купата на България им бе връчена от кмета на Свиленград Анастас Карчев и президента на БФХ Росен Добрев, а състезателките получиха и златни медали.

Десислава Николова получи индивидуалния приз за най-добър вратар в турнира. Кристина Миланова от „Свиленград“ е най-полезен играч, Кристина Иванова от „Бяла“ – най-добър защитник, а Мелина Спасова от „Сливница“ – голмайстор.

“Етър-64” – носител на Купата на България: Десислава Николова, Преслава Стойчева, Гергана Ефтимова, Карина Христова, Елица Халачева, Мартина Тодорова, Миглена Христова, Мария Спирдонова, Камелия Кузнецова, Данислава Петрова, Стефани Петрова, Полина Стоянова.