“Етър-64” до 19 г. са вицешампионки

Публикувано на вт, 30 апр. 2024
99 четения

Девойките старша възраст на ХК “Етър-64” станаха вицешампионки на България! Това е огромен успех за възпитаничките на Миглена Христова, защото отборът стига до отличията след 5-годишно прекъсване. При това основният състав е изграден от четири 15-16-годишни хандбалистки, две 17-годишни и само една на 19 години.
Финалите за титлата бяха в Сливница, където етърки бяха в предварителна група с “Панагюрище” и “Локомотив” (ГО). “Болярките” си осигуриха място в полуфиналите още след разгромната победа с 46:29 (24:13) в първия мач. После обаче горнооряховки биха с 30:28 “Панагюрище” и така за “Етър-64” срещата им с тима от Панагюрище остана без голямо значение и те отстъпиха с 31:30 (16:15). Трите отбора завършиха с по една победа, но великотърновки бяха с най-внушителна голова разлика.
На полуфинала “Етър-64” срещна втория в другата група “Бъки” (Габрово) и се наложи с 32:28, след като губеше до почивката с 11:14, но направи обрат. Финалният мач срещу домакините от “Сливница” бе с предимство на съперника. Домакините поведоха с 6:2, етърки изравниха до 8:8, но първата част завърши 23:17 за “Сливница”, който запази аванса си до края и спечели титлата след 41:36.
Сребърните медали на вицешампионките бяха връчени от президента на клуба и член на УС на БФХ Атанас Атанасов, а Мартина Тодорова получи индивидуалната награда за най-добър защитник в първенството.