“Етър-2” би “Ботев-2” (Враца) в оспорван мач

Публикувано на вт, 30 апр. 2024
86 четения

Дублиращият тим на “Етър” взе хубава победа с 2:1 над връстниците си от “Ботев” (Враца) в оспорван мач. Калоян Ненчев донесе победата с гол в 86-ата минута.
Двубоят не започна добре, като още в 7-та минута по един играч от двата тима – Росен Върбишки и Георги Георгиев, трябваше да напуснат след принудителни смени. “Етър” поведе в 30-ата минута, когато Никола Чукаров направи отдясно чудесен рейд и намери пред вратата Александър Спасов, който засече топката за 1:0. Само след шест минути обаче врачани изравниха с красив гол на Иван Нешков, който от 40 метра прехвърли излезлия напред вратар – 1:1.
И през втората част положенията бяха “на кантар” – първо Митко Панов от врачани от фаул би над напречната греда, после пък Калоян Ненчев отблизо можеше да вкара за етърци. Далечен удар на Дейвид Василев бе уловен от вратаря.
Всичко се реши в 84-та минута, когато Александър Иванов напредна отдясно и центрира, а Калоян Ненчев с техничен удар, без да обработва топката, опъна мрежата на гостите – 2:1. Драматични бяха и последните минути – в 90-ата капитанът на етърци Георги Иванов получи втори жълт и червен картон, а в самия край на 3-минутното добавено време Маджин Траоте от гостите нацели десния стълб и в крайна сметка младите “боляри” ликуваха с победата.