“Етър-2” би с 3:1, два гола и асистенция на Гугучков

Публикувано на вт, 21 мар. 2023
130 четения

Четвърти пореден пролетен мач без загуба записа дублиращият отбор на “Етър”, който взе важна победа с 3:1 над “Левски-2007”. С два красиви гола и асистенция за третото попадение на Иван Петков се отличи Александър Гугучков.
Младите “боляри” решиха мача с много силно първо полувреме, като до 46-ата минута вече водеха с 3:0. Още във 2-та минута Гугучков овладя топката и технично стреля в ъгъла – 1:0. Нов опасен пробив отляво едва не донесе гол, а в 15-ата минута Ивелин Иванов с глава след корнер стреля високо. Гостите отговориха с добра атака отдясно и центриране към Траян Й. Димитров, но опитният вратар Христо Иванов го пресрещна и извади топката в корнер.
Атанас Атанасов в 25-ата минута излезе сам срещу вратаря, но би в него. 4 минути по-късно Александър Краев изведе Гугучков, който технично стреля за 2:0. Десет минути по-късно Гучи можеше да стигне и до хеттрик, след като се пребори за топката, напредна сам, но този път техниката му изневери, а след отбитата топка последва и удар на Траян Димитров, уловен от вратаря.
Малко преди края на полувремето реферът Георги Давидов показа втори жълт и червен картон за реплики на наставника на гостите Дочко Дочев.
И второто полувреме започна с гол – Александър Гугучков центрира отдясно на главата на Иван Петков и капитанът на етърци покачи на 3:0. После обаче етърци отстъпиха инициативата на гостите, които в 56-ата минута намалиха на 3:1 след центриране отдясно и удар отблизо на Траян Й. Димитров.
До края на мача “Левски-2007” владееше играта, но не стигна до нищо опасно, а за “виолетовите” удари на Иван Петков и Ивелин Иванов минаха до гредите.
“Етър” излезе на 14-ото място с 15 точки, като вече изпреварва “Дреновец” и “Локомотив” (Др), а в следващия кръг му предстои възлово гостуване в Дряново, което при победа може да направи преднината пред последния цели 9 точки.
“Етър-2”: Христо Иванов, Исмаил Ибрямов, Ивалин Петков, Ивелин Иванов, Александър Краев (89 Кристиян Димитров), Георги Иванов (73 Кристиян Кънчев), Атанас Атанасов (73 Денислав Георгиев), Траян Димитров (62 Димитър Колев), Павел Иванов, Александър Гугучков (73 Калоян Ненчев), Иван Петков.