Великотърновка в челото на класирането в “Мтел атлетика”

Публикувано на пт, 12 авг. 2016
127 четения

Състезателката на клуб “Етър Академик” (Велико Търново) Никол Николаева е най-предно класираната атлетка от областта във веригата “Мтел атлетика за младежи” за 2016 г. Ученичката от ОУ “Бачо Киро” заема четвърто място във временното класиране в конкуренцията на 62 атлетки от страната. Николаева участва в четири от проведените 6 кръга до момента и събра 790 точки. В две от състезанията тя завърши на второ място, като в Стара Загора бе с равен брой точки с победителката. Веригата продължава през септември със стартове в Сливен, Правец и Русе, като точките от финалното състезание ще се удвояват.
Право на участие в шесте състезания имаха първите 18 момичета и първите 18 момчета от националния шампионат на трибой за момичета и момчета до 14 години в зала и картотекирани състезатели от клубове от града домакин. Водач в класирането при момичетата е Мила Димитрова от “Тракия 96” (Пловдив) с 1058 т., следвана от Изабел Крамарска от “Рилски атлет” (Самоков) с 924 т. и Елеонора Монева от “Загорец” (Нова Загора) с 898 т. При момчетата лидер е Виктор Вангелов от “Спартак” (Плевен) с 859 т. Светослав Ботев от СК “Академика 2012” със 158 т. е най-предно класиран при момчетата от областта. Възпитаникът на Людмила Георгиева е участвал само в състезанието на стадион “Ивайло” през май. Победители в крайното класиране в двата пола ще бъдат участниците, набрали най-много точки от най-силните си пет състезания от веригата.