“Б” професионална група: “Академик” (Св) взе точка в последното си гостуване – 0:0

Публикувано на вт, 13 май 2014
111 четения

“Студентите” играха достойно в последното си гостуване в “Б” група и взеха точка в Разлог на местния “Пирин”, като дори изпуснаха победата. Отборът пътува с едва 15 състезатели, тъй като Иво Михайлов, Тафраджийски и Граматиков бяха наказани, Васев е контузен, а други четирима бяха освободени в началото на месеца.
На практика мачът беше без значение, тъй като “Пирин” (Разлог) успя да си осигури оставане в групата, а “Академик” отдавна е изпадащ. Домакините играха слабо и първата част изцяло бе за свищовския тим. Тодор Тодоров два пъти излиза в голова позиция и отправи опасни удари, спасени от вратаря на “Пирин” Костов. Много силно игра японецът Коичиро Изука, който направи най-силните си 90 минути със синия екип.
Удари на Методиев и Десислав Русев също бяха извадени от Красимир Костов, още изстрели минаха покрай гредите. През втората част играта се изравни, но домакините атакуваха хаотично и за цял мач създадоха само едно чисто положение. Димитров прехвърли излезлия вратар Младенов, но Калоян Каролев изчисти топката от голлинията. Дебют в професионалния футбол направи юношата на “Академик” Алабин Костов, който влезе като резерва в края.
В последния си мач в “Б” група в събота “студентите” приемат “Раковски”, който се нуждае от победа в Свищов, за да запази мястото си.
“Академик”: Младенов, Кр. Михайлов, Генов, Ангелов, Каролев, Изука, Кадифчин, А. Иванов (88 Костов), Тодоров (73 Трайков), Методиев (85 Антонов), Д. Русев.