“Болярки” загубиха злощастно с 1:0 в Благоевград

Публикувано на вт, 11 окт. 2016
120 четения

Минимална загуба с 1:0 допуснаха футболистките на “Болярки” при гостуването си на “Спортика” (Благоевград) в мач от поредния кръг на първенството на “А” група при жените. Единственият гол в мача падна в 70-ата минута след корнер, а великотърновки имаха пропуски и преди почивката, и след получения гол.
“Вместо да спечелим с лекота, загубихме почти без допуснато положение. Още през първото полувреме имахме няколко възможности да открием резултата. Мирела Моева имаше ситуация, но от много малък ъгъл. Лора Петрова бе в голова позиция, но вместо да подаде, стреля във вратарката. Отново Лора Петрова отправи удар до гредата.
Двайсетина минути преди края домакините ни вкараха гол директно от ъглъв удар, като имаше и нарушение срещу вратарката Радостина Калчева. В 86-ата минута можеше поне да изравним, но Велизара Владимирова пред опразнената врата стреля над гредата”, разказа треньорът на “Болярки” Валентин Витанов.
Така активът на великотърновки след петия кръг на първенството е 9 точки от три победи и две загуби. В следващия кръг на 15 октомври (събота) от 13:00 ч. те посрещат аутсайдера “Нефтохимик” (Бургас).