“Болярки” отнесоха с 6:0 в София “Академик” и отново са в четворката

Публикувано на ср, 20 апр. 2016
313 четения

Убедителна победа с 6:0 грабнаха футболистките на “Болярки” като гости на “Академик” (София) в мач от поредния 14-и кръг на “А” група при жените. Успехът позволи на великотърновки да си върнат 4-ото място в класирането, след като “Екомет 90” падна у дома с 0:3 от “ЛП Суперспорт”.
През есента мачът срещу столичния “Академик” изненадващо завърши 1:1, но сега възпитаничките на треньора Валентин Витанов не допуснаха никаква изненада. Още в началото Найме Джикелова откри резултата, а след атака и подаване на Мирела Моева Лора Петрова удвои. След ново подаване на Моева Лора Петрова до почивката окончателно реши нещата – 0:3. През втората част головете продължиха. Радостина Калчева вкара четвъртия гол след пас на Лора Петрова, а Мирела Моева с нисък удар направи 0:5. Шестият гол бе дело на Даяна Георгиева. “Вкарахме шест гола, но изпуснахме поне още толкова”, заяви треньорът Валентин Витанов.
Куриозното бе, че в този 14-и кръг всички пет мача завършиха с победи на гостите. И не само това – домакините не можаха да вкарат нито едно попадение, а получиха в мрежите си цели 32… Следващият мач на “Болярки” е домакинство срещу ЖФК “Варна”, срещата е на 24 април, неделя, от 17:00 ч.
Междувременно четири състезателки на клуба играха за националния отбор до 16 години при победата с 4:1 на България над Грузия. Срещата се игра в Албена, като Теодора Йорданова от “Болярки” дори вкара гол. Нашите откриха чрез Дормушали в 16-ата минута, а Тамари Епиташвили изравни. След почивката българките нанизаха още три гола. Александра Горанова и Гергана Петкова от дузпа доведоха до 3:1, преди в 64-ата минута състезателката на “Болярки” Теодора Йорданова да се разпише за крайното 4:1. В игра с националния екип като титулярка започна Венка Драганова, а влязоха още Румяна Новакова и Недрет Заструг.