“Боляри-2009” със силно представяне на държавното по модерен петобой

Публикувано на чт, 30 мар. 2023
200 четения

Отлично представяне на държавното първенство по модерен петобой до 17 и до 19 години, което се проведе във В. Търново, записа СК “Боляри-2009”. Преди няколко дни Антония Начева завоюва шампионската титла до 15 г., а сега направи своя успешен дебют при 17-годишните. На плувната дистанция от 200 м Антония финишира с трето време, на комбинираната дисциплина 4х600 м бягане с 4 стрелби финишира шеста. Тони показа и добри фехтовални умения още при първото си участие и това ѝ отреди 4 място в крайното класиране и право да участва при още по-големите 19-годишни девойки, където се класира на шесто място.
При 17-годишните Йордан Цветанов се класира на пето място. Данчо е първи на 200 м св. стил, финишира втори на комбинираната дисциплина и недостатъчната подготовка по фехтовка и липсата на опит му попречи да заеме по-предно класиране. Още по-успешно бе представянето му при 19-годишните, където зае четвърто място в крайното класиране.
Никола Начев, Димитър Петков и Кристиан Личев постигнаха лични постижения в плувната и комбинираната дисциплини, но поради това, че не взеха участие във фехтовката им попречи да направят по-добро класиране както индивидуално, така и отборно.
Йордан Цветанов бе поканен от националния треньор на Българската федерация по модерен петобой Алексис Пантазидис да участва на Световната купа за мъже и жени, която ще се проведе в град София, в средата на месец май.