“Боляри-2009” с успешно представяне и на държавното по петобой

Публикувано на пт, 7 апр. 2023
129 четения

Антония Начева и Йордан Цветанов от СК “Боляри-2009” направиха успешен дебют на държавното първенство по модерен петобой. Отличното представяне на държавните шампионати при 17 и 19-годишните им даде право да участват при девойките и младежите до 21 г., както да премерят сили при мъжете и жените.
Антония Начева финишира с трето време на 200 м свободен стил, четвърта е на комбинираната дисциплина 5 х 600 м с 4 стрелби и зае осмо място на фехтовката. Така Тони се класира на шесто място при девойките до 21 г., а при жените също е шеста.
При младежите до 21 години Йордан Цветанов се класира на осмо място, като на 200 м свободен стил е с пето време, девети е на комбинираната дисциплина и 22-ри на фехтовката. При мъжете Данчо е десети.
Състезателите на СК “Боляри 2009” направиха изключително силно представяне на зимния кръг от държавните първенства при различните възрастови групи. В отборната надпревара момчетата до 11 и до 13 години станаха държавни шампиони. Вторият отбор до 13 години спечели бронзови медали. Момичетата до 13 г. се класираха на трето място. Индивидуално Антония Начева е държавен шампион до 15 г.
“Максим Куманов е най-малкият ни шампион, вицешампион стана Денислав Пенчев. В групата до 13 години Христо Коев се окичи с бронзов медал. Бронзов медал завоюва и Димитър Петков до 15 г. При 17-годишните Антония Начева е четвърта, Йордан Цветанов е пети. При 19-годишните Йордан Цветанов е 4-ти, а Антония зае 6 място”, съобщи председателят на клуба доц. Цветанка Дилова-Нейкова.