“Атлетик” (Св) би с 3:1 в Б. Сливово

Публикувано на вт, 2 Дек. 2014
161 четения

Свищовският “Атлетик” спечели с 3:1 гостуването си на “Бенковски” в Б. Сливово в северната областна група. В самия край на първата част след центриране от свободен удар Любомир Славев прехвърли с глава вратаря на “Атлетик” и откри – 1:0. Пропуски на Румен Тонев, Славев и Анатоли Колев пък попречиха на домакините да удвоят аванса си. След почивката обаче свищовлии стояха физически по-добре и обърнаха мача. В 71-ата минута Борислав Луков възстанови равенството. Този резултат се запази чак до 86-ата минута, в която Георги Ангелов проби отбраната на “Бенковски” и с плътен шут вкара за 1:2. В добавеното време Борислав Луков фиксира крайното 1:3.
“Лато” – “Стрела” 6:1
Тимът от Алеково взе нова убедителна победа – 6:1 над “Стрела” (Ореш). Още в 3-ата минута Детелин Ченешков проби отдясно и намери Пламен Петков, който вкара за 1:0. Изравняването дойде само пет минути по-късно и бе дело на Петър Петров след пробив през центъра. В 16-ата минута Ченешков и Петков повториха упражнението от първия гол и “Лато” поведе с 2:1, а Павлин Петков засече топката с глава след корнер и вдигна на 3:1. Веднага след това Николай Шанкулов проби отбраната и покачи на 4:1. В 58-ата минута Милен Арнаудов наниза и петия гол за домакините, а след още десет минути Шанкулов изведе Ченешков и прехвърлящият му удар оформи окончателното 6:1.
Всички останали мачове от 13-ия кръг не се играха и бяха записани служебни резултати: “Вихър” – “Светкавица” 3:0, “Бъдеще” – “Дунав” 3:0, “Недан” – “Димча” 3:0, “Удар” – “Морава” 3:0, “Спортист” – “Устрем” 3:0.