“АП спорт” с куп отличия на пушка и пистолет от международен турнир

Публикувано на пт, 17 Ное. 2017
203 четения

Майсторите на точния изстрел от стрелкови клуб “АП спорт” спечелиха най-много отличия от международен турнир по спортна стрелба “Пирин 2017” с пневматично оръжие. 30 състезатели от клубове от България и Македония премериха сили в надпреварата на пистолет и пушка на стрелбището в Благоевград.
Под хегемонията на представителите на “АП спорт” премина състезанието на пистолет при мъжете, където участваха 16 стрелци. Победител стана Самуил Донков с 578 т. Николай Колев е втори с 574 т., Георги Узунов е трети с 564 т., треньорът Александър Луканов е четвърти с 561 т. Победителка на пистолет при жените стана Кристиана Стоянова с 368 т. При жените на пушка Виктория Иванчева се окичи със златен медал с резултат 414,8 т., Петя Луканова е втора с 413,6 т. В единствената дисциплина, в която нямаше участник от “АП спорт” – на пушка при мъжете, на първо място се класира Яне Джингов от “Стрелец” с 596 т., Тихомир Петров от “Етър 100” е втори с 589 т.