“Академик” завърши трети с 4:1 над “Янтра” (Габрово)

Публикувано на вт, 2 юни 2015
121 четения

“Академик” завърши сезона с победа 4:1 над “Янтра”. В 10-ата минута играещият треньор Борислав Борисов изпълни пряк свободен удар, вратарят на гостите отби топката и връхлетелият Добри Петров я заби в мрежата – 1:0.  В самия край на полувремето Петров намери отлично Тошко Тодоров, който покачи на 2:0. Междувременно “студентите” пропуснаха още куп положения. След почивката домакините още при първата си атака увеличиха разликата на 3:0 с попадение на Кристиян Тафраджийски.  Натискът продължи и в 51-ата минута Добри Петров покачи на 4:0. До края габровци върнаха един гол чрез Пламен Кожухаров, който навърза пазачите си и стреля край Пантев.
След срещата секретарят на Зоналния съвет на БФС Игор Бакьов връчи купата за третото място на Борислав Борисов. Сезонът бе закрит официално в свищовско заведение, където играчите бяха поздравени от кмета Станислав Благов и заместника му Емил Димитров, който е и президент на клуба.
“Академик”: Пантев, Пл. Иванов, Денчев, Пл. Ангелов (66 Фидин), Бл. Ангелов, Ив. Тодоров, Борисов, Каравелов, Т. Тодоров (70 Чанов), Петров (57 Димитров), Тафраджийски.