“Академик” загуби с 1:0 от “Ботев” (Луковит)

Публикувано на пн, 25 май 2015
165 четения

Изненадваща загуба записа “Академик” (Свищов) при гостуването си на “Ботев” (Луковит). Мачът се игра в Кнежа поради наказание на луковитчани, които бяха и без куп наказани футболисти. Въпреки това те спечелиха с минималното 1:0.
Единственият гол в срещата падна още в 5-ата минута. След грешка на Тодоров нападател на “Ботев” овладя топката и с прехвърлящ удар над вратаря Димитър Пантев наниза красиво попадение.
След гола символичните домакини се прибраха отзад да бранят преднината си, а “Академик” натисна. Играта на свищовлии обаче не спореше и атаките им бяха разгадавани от съперниковата защита. Нещата не се промениха и след почивката. “Студентите” владееха играта и атакуваха, но действаха хаотично и предимно с центрирания. След удар на играещия треньор Боби Борисов топката срещна гредата, а същото стори и Кристиян Тафраджийски, но гол така и не падна.
“Академик” остава трети в класирането вече на 8 точки след “Етър” и на 2 преди “Бдин”, който загуби с 3:2 в Плевен от “Спартак”.