“Академик” взе с 3:1 дербито с “Павликени”

Публикувано на пн, 24 апр. 2023
121 четения

“Академик” се наложи с 3:1 в Свищов над “Павликени” и продължава с пълен актив вече четвърти мач при новия треньор Радостин Александров. Стана двуостър двубой с положения и пред двете врати. Гостите започнаха по-добре и още в 5-ата минута Даниел Йорданов откри головата им сметка.
Само след 180 секунди обаче равенството беше възстановено – Владислав Георгиев центрира и Димитър Николов вкара трети пореден мач. “Студентите” натиснаха здраво след почивката. Георгиев пак центрира и този път Кристиян Иванов се разписа – 2:1 в 55-ата минута.
Десетина по-късно Иванов се устреми сам срещу вратаря, Атанас Фиданин го спря с нарушение и получи червен картон. Иванов спечели и дузпа в 75-ата минута, която капитанът Иван Ганев реализира за окончателното 3:1.