“Академик” удари “Янтра” в Габрово

Публикувано на ср, 25 сеп. 2013
133 четения

Юношите старша възраст на “Академик” (Свищов) биха като гости с 2:1 “Янтра” в Габрово. Първата част предложи по-равностойни действия от страна на двата състава. Половин час след началото на двубоя отборът на “Академик” получи правото да изпълни дузпа и поведе. “Янтра” отвърна и създаде две добри възможности за гол, които Ивелин Стоянов не съумя да реализира. Все пак в 42-та минута Мехмед Ибрям се възползва от неразбирателство между бранител и вратаря на “Академик” и успя да изравни – 1:1. През втората част играчите на габровския тим имаха доста положения, но пропуснаха. Пет минути преди края при контраатака гостите реализираха второ попадение и “Академик” си тръгна с трите точки.
Другите резултати от 2 кръг: ФК Етър – Павликени 4:0, Чавдар – Етър ВТ 0:1, Трявна – Левски 4:3, Локо (ГО) – Ситомир 7:0, Спартак (Пл) почива.