“Академик” трудно обърна “Левски-2007” у дома

Публикувано на пн, 11 мар. 2024
41 четения

Свищовският “Академик” взе трудна победа у дома срещу “Левски-2007” с 2:1, като се наложи да прави обрат след почивката. Гостите поведоха още в 9-ата минута след центриране от пряк свободен и разбъркване в наказателното поле на свищовлии. Домакините все пак бързо върнаха попадението. В 17-ата мин. Ивайло Тодоров изравни с чудесен удар с глава след центриране от корнер на Андрей Цой. Равенството 1:1 се запази до 66-ата мин., когато Димитър Николов порази вратата на гостите за 2:1, а до края нови голове не паднаха. Гостите се хвърлиха напред да търсят изравнителен гол, което даде възможност на “студентите” да проведат няколко добри контри чрез Мартин Ширтев и Момчил Емилев. Минута преди края Атанас Петров от “Левски-2007” излезе на чиста позиция, но битата топка мина до гредата на Владимиров.
“Академик”: Виктор Владимиров, Бл. Величков, Ивайло Тодоров, Иван Ганев, Калоян Митев, Б. Марков, П. Петров, Андрей Цой, Момчил Емилев, Д. Костадинов, Д. Николов.