“Академик” (Свищов) би с 10 души претендента за Втора лига

Публикувано на вт, 22 авг. 2023
138 четения

Свищовският “Академик” победи с 1:0 претендента за влизане във Втора лига “Дунав” (Лом) в първи мач пред родна публика от новия сезон.
Единственото попадение падна в 31-та минута, когато след атака по десния фланг последва центриране и след недобрата намеса на бранител новото попълнение Красимир Русинов успя да прати топката в мрежата. Още преди това Димитър Николов и Йордан Желев пропуснаха да отбележат.
Натискът на “Академик” бе осезаем, но се стигна до 35-ата минута, когато Калоян Митев фаулира откъсващ се сам срещу вратаря нападател на “Дунав” и бе изгонен с директен червен картон.
Въпреки намаления си състав, домакините през второто полувреме отново създадоха няколко добри възможности за гол. Йордан Желев, който записа силен мач, удари страничния стълб, а при добавката Момчил Емилев натресе напречната греда.
Гостите разчитаха на контраатаки и статични положения, но стабилният вратар на “студентите” Християн Стоянов не даде надежда на противниковите състезатели и предотврати всички опити да бъде преодолян.
В следващия кръг “студентите” гостуват в близкия град Левски, където излизат срещу едноименния отбор на домакините.