“Академик” (Св) и “Етър” направиха 1:1, домакините официално представиха тима

Публикувано на пн, 3 авг. 2015
166 четения

С равенство 1:1 завършиха приятелския си мач отборите на “Академик” и “Етър”. Преди срещата на градския стадион в Свищов домакините официално представиха отбора си за новото първенство в Северозападната “В” група.
На вратата на “студентите” бе Венци Димитров, който за първи път излезе срещу бившия си тим, а в стартовия състав започнаха и бившите етърци Ивайло Тодоров и Георги Колев. За “Етър” започнаха Ивайло Петков, Кирилов, Минков, Грозев, П. Иванов, Яв. Генчев, Ал. Илиев, Ил. Трифонов, Иван Петков, Байчев и Боби Борисов, което бе същия стартов състав като при гостуването в Казанлък
Двата отбора направиха равностоен мач с много борба в средата на терена и малко голови възможности. Георги Колев стреля с глава и принуди вратаря на гостите Ивайло Петков да спасява. Удар на Ивайло Тодоров от точката на дузпата пък намери тяло на бранител пред рамката на “виолетовата врата”. На свой ред великотърновци отговориха с хубав далечен шут и изстрел с глава на Иван Петков, хванат от Венци Димитров.
“Виолетовите” поведоха в 37-ата минута след красива атака. Явор Генчев намери Боби Борисов, който центрира и от 7-8 метра Иван Петков неспасяемо заби топката в мрежата (същата комбинация имаше и на мача в Казанлък, но тогава Петков стреля във вратаря). Така завърши и първата част.
Втората започна с натиск на “Академик” и контра на етърци, при която Альоша Илиев центрира и Добри Петров засече с крак топката, но В. Димитров се намеси добре. В 71-ата минута Мартин Николов центрира към Николай Николаев, който би в ръцете на вратаря на “студентите”.
“Студентите” стигнаха до ремито в 75-ата минута, когато Кристиян Тафраджийски бе изведен от Иван Ганев, навлезе на скорост и с диагонален удар изравни резултата – 1:1.
Това е четвъртото реми в контролите за “Етър” от шест мача. Преди това те направиха равенства с “Литекс 2”, “Дунав” и “Розова долина”, победиха “Септември” и загубиха от “Трявна”.
На 8 август (събота) от 18 ч. “Етър” ще представи официално отбора си за новото първенство в Северозападната “В” група. Това ще стане преди последната контрола от подготовката срещу “Левски-2007” (гр. Левски). Утре има още едно любопитно събитие в региона. ОФК “Павликени” официално открива обновения си стадион. Това ще стане с приятелски мач между отборите на “Павликени” и “Етър”. Стадионът в Павликени вече разполага с изцяло нови модерни съблекални, добър терен, изцяло отлети нови трибуни с 3500 пластмасови седалки.
Същия ден предиобед в Зоналния съвет на БФС ще бъде теглен жребият за новото първенство и етърци ще научат програмата си за сезон 2015/2016 година, който стартира на 16 август.
“Академик”: В. Димитров, Денчев, Ганев, Пл. Ангелов, Фидин (80 Р. Димитров), Ив. Тодоров, Каравелов, Трайков (55 Кр. Димитров), Г. Колев, Дангуров, Тафраджийски.
“Етър”: Ивайло Петков, Кирилов, Минков, Грозев (70 Анеглов), П. Иванов (70 М. Николов), Яв. Генчев (70 Узунов), Ал. Илиев (70 Б. Борисов), Ил. Трифонов (70 Мл. Николаев), Иван Петков (46 Д. Петров), Байчев, Борисов (46 Н. Николаев).