“Академик” с класическа победа над “Дреновец”

Публикувано на пн, 9 окт. 2023
81 четения

Класическа победа с 3:0 записа “Академик” (Свищов) над гостуващия отбор от Дреновец в мач от деветия кръг на Северозападна Трета лига. Въпреки резултата победата не бе никак лесна, като вратарят Виктор Владимиров трябваше да се намесва решаващо при 1:0, а веднъж и топката бе изчистена от голлинията на “студентите”.
Резултата откри капитанът Иван Ганев, който реализира справедливо отсъдена дузпа за нарушение в 43-та минута. През второто полувреме гостите се опитаха да отговорят на предизвикателството, но свищовската защита и стражът предотвратиха всички опасности. При поредна свищовска атака топката намери Кристиян Иванов в наказателното поле, като голмайсторът удвои в полза на “студентите” в 75-ата минута. Само три минути по-късно Момчил Емилев отбеляза красив гол, вкарвайки от труден ъгъл за крайното 3:0.
“Академик” е на четвъртото място с 18 точки, в следващия кръг гостува на аутсайдера “Ювентус” (Малчика).
“Академик”: Виктор Владимиров, Божидар Матеев, Димитър Николов, Ивайло Тодоров, Иван Генев, Калоян Митев, Кристиян Георгиев, Кристиян Иванов, Момчил Емилев, Петър Петров, Станислав Петков.