“Академик” два пъти повежда, но не успя да бие

Публикувано на ср, 8 Ное. 2017
93 четения

Свищовският “Академик” завърши 2:2 с “Вихър” (Славяново), като два пъти повежда, два пъти гостите изравняваха, а накрая пропуснаха и дузпа. Домакините започнаха добре и 10-ата минута Пламен Илиев откри резултата, като засече с глава центрирана при статично положение топка от Мартин Колев. В 21-ата минута при идентична ситуация гостите от Славяново върнаха гола. Техен нападател свали с глава топката в пеналта на “студентите” и Преслав Антонов я заби в мрежата на Тодор Ценов за 1:1. Третото попадение в мача отново бе при статично положение. Този път Кристиян Иванов изпълни свободен удар, а в желанието си да изчисти топката Светослав Кръстев от гостите си вкара автогол – 2:1. “Вихър” изравни за втори път в мача в 76-ата минута, когато Иван Филипов навлезе отляво и прокара топката между ръцете на Ценов за 2:2. В края на срещата гостите спечелиха и дузпа, но ударът на Йоан Петков мина над вратата.
“Момчетата се стараха, раздаваха се, така че не мога да не бъда доволен. Яд ме е, че не победихме, но срещнахме силен, добре организиран съперник, разполагащ с опитни футболисти. Противопоставихме им се успешно и при малко повече шанс можехме да вземем трите точки, защото при 2:1 не виждах как ще ни отбележат гол”, коментира старши треньорът на “Академик” Евгени Маринов.