“Академик” би “Павликени” с 4:0 за купата на АФЛ

Публикувано на пт, 16 сеп. 2016
199 четения

Успех с 4:0 в областния финал от турнира за Купата на Аматьорската футболна лига записа отборът на “Академик”. Регионалното дерби с “Павликени” бе решено през втората част, като развръзката настъпи в последните двайсетина минути. Преди почивката домакините държаха инициативата на терена в Свищов, но не успяха да стигнат до гол. Резултатът откри Ивайло Велчев в 49-ата минута, след разбъркване в полето на гостите и рикошет. Пак той покачи на 2:0 в 79- ата минута след бързо изпълнение на пряк свободен удар.
Почти веднага след подновяването на играта от централния кръг домакините направиха нова добра атака и Ивайло Дангуров завърши пробив отляво. Четвъртото попадение за “студентите” бе дело на Стефан Гинчев, който се разписа с хубав изстрел по диагонала в обратния ъгъл на бранената от павликенчани врата.