“Академик” би “Локо” (Мз) в мач с три дузпи

Публикувано на вт, 12 сеп. 2023
78 четения

“Академик” надигра с 3:2 у дома “Локомотив” (Мездра), като три от головете дойдоха от дузпи. В 14-ата минута гостите отбелязаха гол чрез бившия нападател на “студентите” Александър Стоянов, отменен поради засада, която дълго оспорваха. В 27-та минута за събаряне на нападател реферът Георги Давидов отсъди дузпа за домакините, като капитанът Иван Ганев я превърна в 1:0. Точно преди почивката обаче Васил Калоянов също от дузпа изравни за гостите.
Момчил Емилев в 59-ата минута овладя топката, финтира защитник и с удар от дистанция в десния ъгъл се разписа за 2:1, а Калоян Митев вкара и трети гол след добавка шест минути по-късно. В 78-та минута реферът отсъди втора дузпа за гостите за нарушение на вратаря, от която отново Васил Калоянов оформи 3:2.