Три отличия за еленските джудисти от държавния личен шампионат

Публикувано на пн, 16 мар. 2015
128 четения

Със сребърен и два бронзови медала се завърнаха състезателите от клуб по джудо “Ипон-87” (Елена) от Държавния личен шампионат по джудо за мъже и жени до 23 г. и момчета и момичета. Надпреварата се проведе в спортната зала на НСА в София. Във възрастовата група мъже и жени до 23 г. участваха 270 състезатели. При жените бронзов медал за еленския клуб спечели Петя Тодорова в категория до 57 кг в конкуренцията на 20 състезателки. В категория до 73 кг при мъжете Николай Кисьов се пребори за седмото място в конкуренцията на 33 участници.
При момчетата и момичетата взеха участие 408 състезатели. Отличие за “Ипон-87” донесе Димитър Иванов в категория до 30 кг. Той стана вицешампион след пет победи от 6 мача в конкуренцията на 46 спортисти. При момичетата в категория до 48 кг Елеонора Иванова игра много силно и заслужи бронзов медал. Много добре се представиха още Тихомир Димитров (кат. 27 кг) и Георги Добрев (кат. 46 кг), които заеха петите места в своите категории. Успешен дебют на държавен шампионат направи Илия Наумов, който се класира тринадесети в кат. 34 кг в конкуренцията на 60 участници.