Три отбора от Горна Оряховица се класираха за финалите на Ученическите игри по хандбал

Публикувано на ср, 4 май 2016
702 четения

Три отбора от Г. Оряховица се класираха за втора поредна година на финалите на Ученическите игри по хандбал. На проведените зонални финали победители в мъжкото направление станаха СОУ “Георги Измирлиев” при момчета 5-7 клас, с ръководител Мариета Чолакова. Отборът на ПГЛПИ “Атанас Буров”, воден от Илияна Якова, е първи при юноши 8-10 клас, а ПГЕЕ “М. Ломоносов” с учител Искра Благинова триумфира при юноши 11-12 клас.
Междувременно момчетата до 10 г. на Локомотив” записаха победа и загуба в пролетен турнир по хандбал на регион “Мизия”, проведен в Белене. В първия мач се изправиха срещу “Д. М. Тръстеник” (Долна Митрополия) и се поздравиха с победа с 5:4 (4:3). Срещата с домакините от “Дунав” се превърна в дербито на турнира. Мачът вървеше гол за гол и почивката дойде при 5:5. През втората част хандбалистите от Белене имаха повече късмет и взеха победа с 8:7. Треньорката на “Локомотив” Илияна Якова похвали всички момчета за старанието и добрата игра.