Три бронзови медала за боксьорите на “Локо”

Публикувано на чт, 16 юни 2016
173 четения

Три отличия е активът на Боксов клуб “Локомотив” от държавните първенства по бокс за ученици и девойки. 140 момчета спориха за отличията на държавното лично отборно първенство – 2 кръг, проведено в Русе. Горнооряховският клуб “Локомотив” бе представен от Георги Миновски, който завоюва бронз в категория 54 кг. На полуфинала Георги бе спрян от Милен Алексиев от “Дунав”. През април възпитаникът на треньора Свилен Русинов стана вицешампион на шампионата за ученици и Купа България в Сливен. 77 девойки премериха сили на държавния личен шампионат в Пловдив. Две състезателки на “Локо” се окичиха с бронзови медали. В категория 54 кг Василена Цветанова отказа в първия рунд Стела Атанасова от Ямбол, а на полуфинала отстъпи пред Симона Иванова от “Габрово 91”. В кат. 60 кг Ивелина Георгиева записа победа над Наталия Сиракова от “Търговище”, а на полуфинала загуби от бъдещата шампионка Мартина Спиридонова от ЦСКА.