Тръмбешчани изпуснаха “Левски 2007”

Публикувано на вт, 9 апр. 2024
67 четения

“Янтра” (П. Тръмбеш) изпусна победата срещу “Левски 2007”, като срещата приключи без победител – 2:2. Възпитаниците на Петър Кръстев определено могат да съжаляват за пропуските си пред вратата на съперника и за леко допуснатите голове.
Добро бе началото за домакините, които поведоха рано с попадение на Християн Кожухаров в 9-ата минута. Нападателят засече центрирана от Любо Генчев топка от корнер. Гостите от Левски обаче отговориха бързо и Мартин Димитров изравни след контра в 18-ата минута. Гол от фаул даде нов аванс на “Янтра” в 36-ата минута, като точен бе Любомир Генчев. Второ полувреме започна с натиск на домакините и Момчил Кузманов пропусна от непосредствена близост след пас на Любо Генчев. Малко по-късно и Тони Маречков стори същото и тръмбешчани не успяха да си осигурят по-комфортен аванс.
Две минути преди да изтече редовното време вратарят на домакините в тази среща Росен Петров изпусна топката и Атанас Петров изравни – 2:2. В оставащото време “Янтра” натисна, но ударите на Любо Генчев и Красен Славчев не намериха мрежата на “Левски 2007”.
“Не изиграхме добър мач. Допуснахме грешки в защита и в средата на терена, които не останаха безнаказани. Предупредих момчетата, че отборът от гр. Левски е съвсем различен от есента и се оказах прав. За съжаление не бе нашият ден”, коментира Петър Кръстев – старши треньор на “Янтра”. Воденият от него тим е трети в класирането, но само на точка пред четвъртия “Севлиево” и с мач повече.