Тихомир Иванов за втори път защити титлата “Спортист на годината на Община Свищов”

Публикувано на пн, 30 ян. 2017
186 четения

В Свищов бяха връчени наградите за спортист на годината за 2016 г. 11 спортни клуба представиха своите номинации за 10-те най-добри спортисти и най-перспективни състезатели за 2016 година. Първо място и титлата “Спортист на годината 2016” заслужи Тихомир Иванов – състезател на Спортен клуб “Свилоза”, класирал се на 10-о място на Олимпийските игри в Рио де Жанейро и 5-о място на Европейското първенство в Амстердам. На второ място бе избран Стефан Петков от Годжу карате клуб “Алеко”, спечелил първо място на Европейското първенство в Щаер, Австрия, наградата за III място получи европейският медалист по бойно самбо Делян Илиев. Самбистът извоюва бронзов медал от шампионата на Европа в Казан, Русия. Наградите на първите трима спортисти бяха връчени от кмета на община Свищов Генчо Генчев. Останалите състезатели, отличени в първата десятка, бяха подредени както следва: Анатоли Лозанов (хокей на трева) – четвърти, Миглена Райкова (джудо) – пета, Димитър Запрянов (карате) – шести, Стефан Трайков (футбол) – седми, Иван Ангелов (кикбокс) – осми, Гергана Дакова (хандбал) – девета, и Аспарух Мидов (карате) – десети. На тържествената церемония бяха връчени и поощрителни награди на млади и перспективни състезатели, които чрез играта си показват потенциал за бъдещи спортни успехи. Първата тройка в тази категория бе заета от Гергана Йорданова – джудо, Любомир Иванов – хандбал, и Даниел Кръстев – хокей на трева. Останалите перспективни състезатели бяха наградени в следния ред: Ивайло Атанасов, Никола Ликов, Цвета Дакова, Звезделина Кънчева, Боряна Цветанова, Ирон Равелов, Божидар Койнов.
Награди получиха и треньорите на изявените спортисти в двете десятки: Георги Гетов, Марин Маринов, Севдан Златанов, Христо Христов и Николай Марков. Община Свищов оказа специално внимание и на петима изявени спортисти, които са израснали и подготвени в Свищов и са постигнали високи спортни постижения през изминалата 2016 г. Лора Сарандева, Преслав Георгиев, Стоянка Григорова, Кямрян Павлов и Милен Костов.