Тихомир Иванов се класира за финала на висок скок на европейското в Амстердам

Публикувано на пн, 11 юли 2016
202 четения

Тихомир Иванов се класира на финал в дисциплината скок на височина от европейското първенство по лека атлетика в Амстердам с постижение от 2.25 метра. Състезателят на СК “Свилоза” (Свищов), който има квота за Рио де Жанейро, остана на 4 см от най-доброто си постижение за сезона, с което покри норматива за участие на олимпийските игри. Нашият атлет започна битката от 214 см, като ги премина от раз, както и следващите височини – 219, 223 см. Той малко се затрудни на квалификационна норма – 225 см, като направи два добри опита, но бутна летвата. В третия обаче показа майсторство и мъжество, направи страхотен опит и летвата не мръдна от стойките. 12 атлети преминаха квалификационната норма. 21-годишният Иванов и неговите конкуренти на финала се класираха с идентични резултати – успешни опити на 2.25 м. Сред съперниците на българина са европейският шампион от 2012 година Робърт Грабарц (Великобритания) и световният първенец на закрито през този сезон Джанмарко Тамбери (Италия). Състезателят на Георги Гергов отново ще скача на европейски финал, след като преди 2 г. в Цюрих той бе седми. Той остана доволен от представянето си в квалификациите и заяви, че ще скача за медал.
“Излизам за медал. Готов съм за него и трябва да си го взема. С 230 см ще се взимат медали. Мисля, че съм готов вече да я преодолея и аз”, каза Тихомир Иванов.