Тихомир Иванов е седми на скок височина за Диамантената лига

Публикувано на чт, 24 авг. 2017
121 четения

Тихомир Иванов заема седмо място в класирането на скок височина в най-престижната лекоатлетическа верига Диамантената лига. Спортист № 1 на Свищов направи много силен сезон, което му осигури покана за участие в два турнира от лигата. При дебюта си в Париж той се класира четвърти, а на състезанието в Рабат, Мароко, зае второ място, с което събра дванадесет точки и доби право на участие на финала, който е в четвъртък на стадион “Лецигрунд” в Цюрих. Нашият ас обаче се контузи преди финала на световното в Лондон и пропуска остатъка от сезона. След направения ядрено-магнитен резонанс стана ясно, че се касае за частично скъсани връзки на бедрото на отскачащия крак (левия). Според предварителните прогнози се очаква за месец и половина Тихомир да е напълно възстановен и от октомври да започне подготовка. Тя ще бъде насочена към световното първенство в зала, което ще се проведе през март 2018 г. в Бирмингам (Великобритания). Нормативът за участие е 2.33 метра, 2.31 м е личният резултат на Иванов до този момент.